Czy każdy dach nadaje się do ocieplenia pianką PUR?
Dbanie o termoizolację przegród budowlanych przekłada się bezpośrednio na energooszczędność budynku, a tym samym na koszty ponoszone przy jego eksploatacji. Trwałość i efektywność wykonanego docieplenia jest jednak związana nie tylko z właściwościami danego materiału, ale także z jakością jego montażu. Sposobem, który oferuje znakomite rezultaty w obiektach o różnym przeznaczeniu i konstrukcji, jest zdecydowanie się na ocieplanie pianką PUR. W dolnośląskim firmą specjalizującą się w takich usługach jest PIAN-PUR. Przekonajmy się, na jakich dachach warto z niej korzystać i sprawdźmy jej podstawowe właściwości.
Charakterystyka pianki PUR
Pianka PUR jest nakładana w technologii natryskowej, zapewniając znakomite przyleganie do podłoża, a także wykonanie jednolitej powierzchni, w której nie występują przerwy mogące być powodem tworzenia się mostków termicznych i ucieczki energii. Co ważne, ma ona bardzo korzystny współczynnik przewodzenia ciepła. W odmianie otwartokomórkowej jest lekka oraz gwarantuje wysoką elastyczność i paroprzepuszczalność. W wersji zamkniętokomórkowej znosi spory nacisk i zapewnia wodoodporność. Jedną z zalet tego materiału jest też krótki czas wykonania izolacji i z jej wysoka trwałość przekładająca się na długi czas użytkowania.
Jakie dachy można docieplać pianką PUR?
Pianka PUR z uwagi na technologię nakładania oraz zdolność do wypełniania wolnych przestrzeni i przyleganie do wszystkich materiałów budowlanych będzie sprawdzała się w przypadku dachów o dowolnej konstrukcji. Można ją zastosować w przypadku klasycznych dachów płaskich i spadzistych, a także tam, gdzie w grę wchodzi konstrukcja stalowa. Nadaje się do użytku na poddaszach użytkowych i nieużytkowych, a także w obiektach przemysłowych – halach fabrycznych czy magazynach.