Jak przygotować powierzchnie do izolacji pianką PUR?
Wykonanie odpowiedniej termoizolacji jest podstawowym sposobem na zmniejszenie ucieczki ciepła, a tym samym ograniczenie kosztów utrzymania budynków. Zarówno w przypadku nowo wznoszonych budynków, jak i wszelkiego rodzaju remontów i modernizacji warto wykorzystywać materiały, które nie tylko pozwalają na uzyskanie dobrego współczynnika przenikania ciepła, ale również są łatwe w użyciu oraz gwarantują wysoką trwałość docieplenia. Najlepszą opcją w większości obiektów okaże się zastosowanie izolacji pianką poliuretanową. We Wrocławiu usługi tego rodzaju wykonuje firma Pian-Pur. Przekonajmy się, jakie są właściwości i rodzaje pianek PUR i sprawdźmy, jakich przygotowań wymaga ich aplikacja.
Jak aplikuje się pianki PUR?
Pianki PUR mogą mieć strukturę otwartokomórkową, zapewniając wysoką paroprzepuszczalność oraz dużą elastyczność i niską masę własną albo zamkniętokomórkową, oferując sztywność, wodoodporność i wytrzymałość na obciążenia. Pianki nakłada się agregatem, który wytwarza je na miejscu, łącząc komponenty i dostarczając je pod ciśnieniem wężem aż do pistoletu natryskowego.
Kiedy można nakładać piankę PUR?
Pianka PUR wykazuje znakomitą przyczepność do wszystkich rodzajów materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Można ją nanosić na elementy wykonane z betonu, cegieł, pustaków i bloczków, a także na drewno, stal, miedź oraz aluminium, jak również większość tworzyw sztucznych, w tym rozmaite elastomery i membrany, a ponadto szkło. Do prawidłowego wykonania termoizolacji konieczne okaże się jednak usunięcie zanieczyszczeń oraz wszystkich fragmentów luźnych i niezwiązanych z podłożem. Powierzchnie pokrywane pianką powinny być również osuszone. W przypadku, gdyby podłoże nie gwarantowało właściwej adhezji, możliwe jest zastosowanie odpowiedniego gruntu.