Czy pianka PUR nadaje się do izolowania chłodni?
Piana poliuretanowa wykorzystywana jest do termoizolacji budynków, szybko zyskuje duże grono zwolenników. Swoja popularność zawdzięcza niezwykłym właściwościom izolacyjnym oraz parametrom wytrzymałościowym. Piana PUR jest świetnym izolatorem temperatury, dźwięku oraz wilgoci. Jej właściwość izolacji dotyczy zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Z tego względu znajduje ona swoje zastosowanie w bardzo wąskiej dziedzinie, jaką jest budowa chłodni oraz lodówek przemysłowych.
Termoizolacja chłodni – jaka pianka sprawdzi się najlepiej?
Piana poliuretanowa dzieli się na dwa zasadnicze rodzaje: piankę zamknietokomórkową oraz otwartokomórkową. Podczas budowania chłodni zdecydowanie lepiej sprawdzi się piana zamkniętokomórkowa. Materiał ten charakteryzuje się bardzo niskim stężeniem pęcherzyków powietrza w swojej masie. Dzięki temu piana jest bardzo twarda, odporna na uszkodzenia mechaniczne i ściskanie. Jej właściwości nie mają sobie równych – materiał zapewnia najwyższej jakości długotrwałą ochronę i wyśmienitą termoizolację. Najnowsze badania wykazują, że piana poliuretanowa jest w stanie zachować swoje właściwości przez co najmniej 50 lat. Jest to niebywały wynik, a dalsze badania wskazują na to, że rekord ten może zostać pobity w najbliższym czasie.
Dlaczego pianka poliuretanowa to dobry wybór?
Piana PUR to materiał najwyższej jakości, który pomaga chronić przed utratą temperatury, wilgocią, mikroustrojami i powstawaniem pleśni oraz grzybów. Jest on również niezwykle trwały – nie ulega kruszeniu oraz osuwaniu się. Dzięki natryskowej metodzie przylega do każdej powierzchni, tworząc jednolitą warstwę termoizolacyjną. Takie rozwiązanie pozwala zniwelować powstawania mostów termicznych, które są najczęstszą przyczyną niekontrolowanej utraty temperatury.